Class of 2014
Hayasaki, Yoshi
Program(s): | Inducted as: ,
Jones, Jolo
Program(s): | Inducted as:
Kupets, Courtney
Program(s): | Inducted as:
Liukin, Nastia
Program(s): | Inducted as:
Wang, Lisa
Program(s): | Inducted as:
Wilson, Blaine
Program(s): | Inducted as:
Class of 2012
Avener, Marshall
Program(s): | Inducted as:
Beck, Jon
Program(s): | Inducted as:
Bree, Lydia
Program(s): | Inducted as:
Calderon, Mark
Program(s): | Inducted as:
Perez, Wendy Cluff
Program(s): | Inducted as:
Schwikert, Tasha
Program(s): | Inducted as:
Swafford, Paul
Program(s): | Inducted as:
Class of 2011
Culhane, James
Program(s): | Inducted as:
Hollembeak, Jill
Program(s): | Inducted as:
Levinson, Tamara
Program(s): | Inducted as:
Maloney, Kristen
Program(s): | Inducted as:
Maloney, Stacy
Program(s): | Inducted as:
Ray, Elise
Program(s): | Inducted as:
Stack, Chelle
Program(s): | Inducted as:
Class of 2010
Bruce, Wendy
Program(s): | Inducted as:
Mazeika, Kevin
Program(s): | Inducted as:
Moceanu, Dominique
Program(s): | Inducted as:
Null, Robert
Program(s): | Inducted as:
Parilla, Jennifer
Program(s): | Inducted as:
Simons, Kip
Program(s): | Inducted as:
Class of 2008
Davis, Jessica
Program(s): | Inducted as:
Hilliard, Wendy
Program(s): | Inducted as:
Ransom, Stuart
Program(s): | Inducted as:
Simmons, Brent
Program(s): | Inducted as:
Tracy, Mary Lee
Program(s): | Inducted as:
Walther Bilski, Marie
Program(s): | Inducted as:
Young, Wayne
Program(s): | Inducted as:
Class of 2007
Davis, Kevin
Program(s): | Inducted as:
Hamada, Sadao
Program(s): | Inducted as:
Heger, Karl
Program(s): | Inducted as:
Hennessy, Leigh
Program(s): | Inducted as:
Vdovets, Irina
Program(s): | Inducted as:
Whelan, Gene
Program(s): | Inducted as:
Zimring-Schneiderman, Valerie
Program(s): | Inducted as:
Class of 2005
Bjerke, Harry
Program(s): | Inducted as:
Chow, Amy
Program(s): | Inducted as:
Conner, Bart
Program(s): | Inducted as:
Dawes, Dominique
Program(s): | Inducted as:
Hill, Kelli
Program(s): | Inducted as:
Lovell Moreno, Jenifer
Program(s): | Inducted as:
Roethlisberger, John
Program(s): | Inducted as:
Umphrey, Chainey
Program(s): | Inducted as:
Class of 2004
Ammerman, Sue
Program(s): | Inducted as:
Bagiu, Mihi
Program(s): | Inducted as:
Berube, Michelle
Program(s): | Inducted as:
Hayden, Dan
Program(s): | Inducted as:
Mar, Sabrina
Program(s): | Inducted as:
Simpson, Diane
Program(s): | Inducted as:
Class of 2003
Davidson, Bonnie
Program(s): | Inducted as:
Holmes, Harold Jr.
Program(s): | Inducted as:
Keswick, Scott
Program(s): | Inducted as:
Lakes, Charles
Program(s): | Inducted as:
Miller, Shannon
Program(s): | Inducted as:
Phelps, Jaycie
Program(s): | Inducted as:
Waller, Chris
Program(s): | Inducted as:
Class of 2002
Beckstead, George
Program(s): | Inducted as:
Browning, Dickie
Program(s): | Inducted as:
Cazzell, Nard
Program(s): | Inducted as:
Dimas, Trent
Program(s): | Inducted as:
Lynch, Jair
Program(s): | Inducted as:
Okino, Betty
Program(s): | Inducted as:
Strug, Kerri
Program(s): | Inducted as:
Class of 2001
Burch, Ed
Program(s): | Inducted as:
Cahoy, Phil
Program(s): | Inducted as:
Carr-Tunney, Ann
Program(s): | Inducted as:
Endo, Frank
Program(s): | Inducted as:
Ringnald, Lance
Program(s): | Inducted as:
Schmid-Shapiro, Andrea
Program(s): | Inducted as:
Soffe-Sylvester, Sue
Program(s): | Inducted as:
Zmeskal-Burdette, Kim
Program(s): | Inducted as:
Class of 1999
Garrison, Kelly
Program(s): | Inducted as:
Johnson, Scott
Program(s): | Inducted as:
Minicucci, Dominick
Program(s): | Inducted as:
Thor, Dave
Program(s): | Inducted as:
Class of 1998
Crosby, John
Program(s): | Inducted as:
Daggett, Tim
Program(s): | Inducted as:
Gaylord, Mitch
Program(s): | Inducted as:
Talavera, Tracee
Program(s): | Inducted as:
Class of 1997
Hartung, Jim
Program(s): | Inducted as:
Retton, Mary Lou
Program(s): | Inducted as:
Rigby, Cathy
Program(s): | Inducted as:
Svirsky, Alla
Program(s): | Inducted as: ,
Vidmar, Peter
Program(s): | Inducted as:
Class of 1996
Chace, Kimberly
Program(s): | Inducted as:
Pierce, Roxanne
Program(s): | Inducted as:
Zabka, Norma
Program(s): | Inducted as:
Class of 1995
Barak, Ron
Program(s): | Inducted as:
Hug, Steve
Program(s): | Inducted as:
Kormann, Peter
Program(s): | Inducted as: ,
O’Quinn, Garland
Program(s): | Inducted as:
Class of 1994
Draghi, John
Program(s): | Inducted as:
Holder, Donald
Program(s): | Inducted as:
Hradecky, Rudolf
Program(s): | Inducted as:
Johnson-Clarke, Kathy
Program(s): | Inducted as:
Krimmel, Paul
Program(s): | Inducted as:
Millman, Dan
Program(s): | Inducted as:
Moore-Gnat, Joan
Program(s): | Inducted as:
Steffan, Otto
Program(s): | Inducted as:
Class of 1993
Ashmore, Jay
Program(s): | Inducted as:
Banner, Larry
Program(s): | Inducted as:
Bedard, Irvin
Program(s): | Inducted as:
Bissinger Jr., John
Program(s): | Inducted as:
Kanis, Frank
Program(s): | Inducted as:
McKee, Helm
Program(s): | Inducted as:
Miles, Jack
Program(s): | Inducted as:
Class of 1992
Corrigan-Ekas, Kathy
Program(s): | Inducted as:
Gault, Jim
Program(s): | Inducted as:
Geier, Jake
Program(s): | Inducted as:
Hennessy, Jeff
Program(s): | Inducted as:
Tom, Bill
Program(s): | Inducted as: ,
Wilderoter, Don
Program(s): | Inducted as: ,
Class of 1991
Cohen, Steve
Program(s): | Inducted as:
Sasvary, Les
Program(s): | Inducted as:
Weiss, Greg
Program(s): | Inducted as:
Class of 1990
Bakos, Maria
Program(s): | Inducted as:
George, Gerald S.
Program(s): | Inducted as:
Roethlisberger, Fred
Program(s): | Inducted as: ,
Tanac-Schroeder, Joyce
Program(s): | Inducted as:
Thomas, Kurt
Program(s): | Inducted as:
Class of 1989
Chencinski, Linda
Program(s): | Inducted as:
Hardy, Jerry
Program(s): | Inducted as:
Hennig, Edward
Program(s): | Inducted as:
Perry, Don
Program(s): | Inducted as:
Simms, Charles
Program(s): | Inducted as:
Strauss, Bill
Program(s): | Inducted as: ,
Strauss, Donna
Program(s): | Inducted as: ,
Class of 1988
Berry, Glenn
Program(s): | Inducted as: ,
Buffa, William
Program(s): | Inducted as: , ,
Klaus, Bruno
Program(s): | Inducted as: , ,
Trieber, Greta
Program(s): | Inducted as:
Yeager, Pat
Program(s): | Inducted as: ,
Class of 1986
Gleason, Kathy
Program(s): | Inducted as: ,
Russell, Ernestine
Program(s): | Inducted as: ,
Sakamoto, Makoto
Program(s): | Inducted as:
Class of 1984
1984 Men’s Olympic Team
Program(s): | Inducted as:
Bare, Frank
Program(s): | Inducted as: ,
Mulvihill, Dick
Program(s): | Inducted as:
Class of 1983
Aronson, Dick
Program(s): | Inducted as: , ,
Bonsall, William
Program(s): | Inducted as: ,
Holzaepfel, Richard
Program(s): | Inducted as:
Class of 1982
Fuchs-Brause, Doris
Program(s): | Inducted as:
Gagnier, Edward
Program(s): | Inducted as: , ,
Schier, Karl
Program(s): | Inducted as: ,
Class of 1980
Muzyczko, Ted
Program(s): | Inducted as:
Scrobe, Ed
Program(s): | Inducted as:
Tonry, Don
Program(s): | Inducted as: , ,
Class of 1978
Canino, Anthony
Program(s): | Inducted as:
Coco, William
Program(s): , | Inducted as:
Gable, Martha
Program(s): | Inducted as:
Kotys, Joseph
Program(s): | Inducted as:
Pieo, Roman
Program(s): | Inducted as:
Class of 1977
Lynn, Bob
Program(s): | Inducted as:
Marquette, Clayton
Program(s): | Inducted as:
Unser, Bernard
Program(s): | Inducted as: ,
Zwickel, Walter
Program(s): | Inducted as:
Class of 1976
Brown, Margaret C.
Program(s): | Inducted as:
Lenz, Connie
Program(s): | Inducted as:
Stout, Robert
Program(s): | Inducted as: ,
Wolcott, Frank
Program(s): | Inducted as:
Class of 1975
Keeney, Charles
Program(s): | Inducted as: , ,
Lewis, George
Program(s): | Inducted as:
Roetzheim, William
Program(s): | Inducted as:
Shanken, Courtney
Program(s): | Inducted as:
Twining-Barone, Marian
Program(s): | Inducted as:
Class of 1974
Elste, Meta Neumann
Program(s): | Inducted as:
Lienert, Walter
Program(s): | Inducted as: ,
Lomady, Clara Schroth
Program(s): | Inducted as:
Meade, William
Program(s): | Inducted as:
Rossi, Tony
Program(s): | Inducted as:
Schifano-Sjursen, Helen
Program(s): | Inducted as:
Schiget, Henry
Program(s): | Inducted as:
Uram, Paul
Program(s): | Inducted as: ,
Vogel, Herbert
Program(s): | Inducted as:
Wachtel, Erna
Program(s): | Inducted as: , ,
Class of 1973
Dunn, Hubert
Program(s): | Inducted as: ,
Fina, Paul
Program(s): | Inducted as:
Hughes, Eric
Program(s): | Inducted as:
Class of 1971
Bordo, Lou
Program(s): | Inducted as:
Loken, Newt
Program(s): | Inducted as: ,
Maloney, Tom
Program(s): | Inducted as:
Class of 1970
Frey, Harold
Program(s): | Inducted as: , ,
Johnke, Bruno
Program(s): | Inducted as: ,
Szypula, George
Program(s): | Inducted as:
Van Aalten, John
Program(s): | Inducted as: ,
Class of 1969
Krempel, Paul
Program(s): | Inducted as:
Class of 1968
Beyer, E.F. “Bud”
Program(s): | Inducted as: ,
Perry, L.R.
Program(s): | Inducted as:
Class of 1967
Graves, Charles
Program(s): | Inducted as:
Class of 1964
Nelson, Harry
Program(s): | Inducted as: ,
Preiss, Emil
Program(s): | Inducted as:
Welser, Lyle
Program(s): | Inducted as: ,
Zitta, Fred
Program(s): | Inducted as:
Class of 1963
Bergman, Alfred
Program(s): | Inducted as:
Denton, William
Program(s): | Inducted as:
Griffin, Lester
Program(s): | Inducted as:
Lober, Abe
Program(s): | Inducted as:
Phillips, Chester
Program(s): | Inducted as:
Schroeder, Henry
Program(s): | Inducted as: ,
Vavra, Charles
Program(s): | Inducted as:
Wettstone, Eugene
Program(s): | Inducted as:
Class of 1960
Bixler, Dallas
Program(s): | Inducted as:
Brown, Marshall
Program(s): | Inducted as:
Kern, Gus
Program(s): | Inducted as: ,
Kern, Rene
Program(s): , | Inducted as:
Mais, John
Program(s): | Inducted as:
Matthei, William
Program(s): | Inducted as: ,
Oszy, Joseph
Program(s): | Inducted as: ,
Picker, Adolph
Program(s): | Inducted as:
Rottman, Curtis
Program(s): | Inducted as:
Rozanas, James
Program(s): | Inducted as:
Smidl, Henry
Program(s): | Inducted as:
Volze, Erwin
Program(s): | Inducted as: ,
Witzig, Herman
Program(s): | Inducted as:
Class of 1959
Bass, Raymond “Ben”
Program(s): | Inducted as:
Cumiskey, Frank
Program(s): | Inducted as: ,
Gulack, George
Program(s): | Inducted as:
Haubold, Frank
Program(s): | Inducted as:
Heinemann, Gustav
Program(s): | Inducted as:
Hoffer, Daniel
Program(s): | Inducted as:
Jochim, Alfred
Program(s): | Inducted as:
Judd, Leslie
Program(s): | Inducted as:
Kriz, Frank
Program(s): | Inducted as:
Mang, Louis
Program(s): | Inducted as:
Meyer, Frederick
Program(s): | Inducted as:
Moore, Roy
Program(s): | Inducted as: , ,
Piper, Ralph
Program(s): | Inducted as:
Pitt, Arthur
Program(s): | Inducted as:
Price, Ben
Program(s): | Inducted as:
Price, Hartley
Program(s): | Inducted as:
Wheeler, George
Program(s): | Inducted as:
Wolfe, Rowland
Program(s): | Inducted as:
Younger, Maximillian
Program(s): | Inducted as:
Zwarg, Leopold
Program(s): | Inducted as: ,